Podzimní Libčany - u Pišlů

libcanyZ loňského roku mi zůstala na disku neupravená série obrázků z naší návštěvy . A tak, omlouvám se, trošku se zpožděním.

Myslím si, že toto nejstarší české bonsai centrum není nutné představovat. Snad jen připomenutí, že díky obchodům Jaroslava Pišla se k nám již před cca 20 lety dováželo slušné bonsai nářadí, zahraniční knihy, keramika i množství rozličných rostlin.

A tentokrát nás s Anitkou, zajímá / právě tu probíhá tradiční soutěž v tvarování / i komorní doprovodná výstava našich přátel z klubu Bonsai Kai  – www.bonsai-kai.cz.

A tak po tradičních potížích s dopravou v Pardubicích / je termín Velké Pardubické/ s mírným zpožděním přijíždíme do Libčan.

Soutěž / v místním hostinci / již byla zahájena a tak jen s úsměvem sledujeme jak se přátelé – účastníci potýkají s vylosovanými stromečky. Jsem trošku překvapený, že v sále nevidím šéfa – Jardy Pišla, záhy se však od Marka dozvídám se, že je právě na obchodní cestě v Číně. Rodinný tým ale organizaci zvládá na jedničku s hvězdičkou…. A tak chvíli posedíme na sále, prohlédneme si zahradu, výstavu bonsají a suiseki, skleníky, mini zoo i koi kapříky …vše je v podzimních barvách a se sluníčkem v pohodě… Dáme si gulášek, koukneme na bednu – koníčky a Váňu jak opět vyhrává… a je tu druhé kolo soutěže v tvarování …výsledky i vítěze najdete na webu pořadatelů… A tak ještě dobré kafíčko v obchodě , v nabídce knih si opět vybírám publikace které mi dosud v knihovně chybí…a ještě těch 150 km domů…

Díky za hezký den a příjemné setkání / nějaký čas jsme tu nebyli /… skvěle se u Vás daří bambusům, a vyrostlo to…všechno, to je trochu vidět i na obrázcích v připojené galerii

Info a aktuální nabídku najdete na www.bonsaicentrum.cz

Fotoalbum – Podzimní Libčany – u Pišlů