Misky a neMisky

nemiskyJedna z mých letitých zábav je výroba mrazuvzdorné keramiky pro pěstování doplňkových rostlin. Doplňkovými jsou tyto rostliny nazývány bonsajisty, a to proto, že jsou většinou zasázené – pěstované v jen hodně malých miskách, a takto používány jako doplněk při aranžování bonsají. Ale často nejsou jen „doplňkovými“, nedejte se zmást, chce to své a je to koník jako každý jiný, jen naštěstí většinou ne tak náročný na místo a finance.
A tak volné tvorbě jak ve tvarech, a do značné míry i barvách této „drobet specializované výroby“,keramiky, tak použití všech možných rostlin, se meze nekladou. A tak pro všechny hravé pěstitele a i jejich experimenty je tu svoboda – veliký – volný prostor.

Já jsem sice pořád někde uprostřed rozdělané práce, ale v tomto termínu jsem něco z naší dílny slíbil připravit na malou výstavu, a tak se v předstihu podívejte na některé pokusy, souběhy, variace, barvy a drobné práce z poslední doby.
P.S. některé tyto výrobky mají ke klasickým bonsai miskám dost daleko, už se asi ani takto nedají nazývat …… ale i jako „neMisky“ nám vesměs dobře slouží.

Obrázky jsou v připojené galerii.

fotoalbum – Misky a neMisky