Keramovíkend - setkání tvůrců a přátel bonsají a keramiky

keramovikPrázdniny jsou v plném proudu. Sluníčko sice občas vystřídal déšť , ale ani to nám u nás nevadí, a tak pár obrázků, co a jak jsme vytvořili.

V sobotu se v roli hlavního poradce představila Jarmila Pánková. V neděli si k nám z budovaného „Doupěte“ www.kcdoupe.cz na pár hodin odskočili Mirka Randová a Petr Novák.

Krátký komentář najdete i na stránkách našeho sobotního hosta Tomáše Macka www.artkeramika.cz.

Spolu s tvořivou dílnou probíhal i výpal v peci na dříví . Přátelé se tak měli možnost trošku „ohřát u keramické pece“ v plném provozu a seznámit se tak i s funkcí našeho bourryboxu – topeniště sice staré konstrukce, ale v mém provedení drobet vylepšené a pro poslední výpaly i opět malinko přestavěné – doplněné dle doporučení Japonského mistra, stavitele pecí, pana Masakzu Kusakabeho www.miharuarts.com

Stále se učím, a tak je i každý výpal trochu jiný . Záleží na naložení pece ale i na počasí, dříví, práci obsluhy…i použitých hlínách a glazurách . Tentokrát je naše zboží „dobře vypečené“…viz ležící žároměrky … nejvyšší na 1350°…

V připojené galerii je naložená pec před okamžik před zazděním a po výpalu + pár kousků bonsai a čajových misek + různých nádob – dary ohně z této pece.

fotoalbum – Keramovíkend