Jedině oheň dokáže oživit hlínu a vdechnout jí život

KLIKOVJedině oheň dokáže oživit hlínu a vdechnout jí život – píše Martin Hadrava, keramik tvořící v jihočeském Klikově. Je to malebná vesnička kterou najdete 4 km od Suchdola nad Lužnicí.

Výroba keramiky tu má dluhou tradici a dodnes se tu dochovalo několik kasselských pecí vytápěných dřívím…

Nás sem tentokrát přilákalo nejen pozvání na výpal v kasselské peci ale i možnost zúčastnit se setkání se známým japonským keramikem a stavitelem pecí na dříví mistrem Masakazu Kusakabem který již poněkolikáté přijel do čech. Ale o dění nejlépe vypovídají obrázky, kterých jsme si tentokrát přivezli hodně … Jsou z úvodních přednášek , ukázek točení a obtáčení čajových misek, přípravy a ochutnávek zeleného čaje, s mistrovými tušovými malbami, výpalu kasselské pece, ale i diskusí nad keramikou – knihami. Příjemné prostředí, usměvaví lidé, sluníčko a pohoda.

Obrázků jsme nasbírali hodně, í pro ty co tam byli /napište/ budou v galeriích na několik pokračování. Jsou na nich záběry z rozestavěné nové pece, návrhu pana Kusakabeho, jeho ukázkového točení a obtáčení, přípravy zeleného čaje i pálení kaselky, i „jen“ tváře keraramiků a přátel, kteří se v průběhu víkendu v dílně zastavili…

P.S – omlouvám se, ale popletu si občas trochu jména , obrázky jsou bez popisek …

Více informací o dílně a zboží najdete na www.hadrava.net a klikov.net, o mistru Masakazu Kusakabe www.miharuarts.com


Fotoalbum – Jedině oheň dokáže oživit hlínu a vdechnout jí život