Flóra Olomouc – zlatá medaile Isabelii

olomoucReportáž Jendy Stropnického z výsavní expozice Bonsai centra Isabelia nás přiměla k návštěvě letošní jarní výstavy na výstavišti Flóra Olomouc.

Kvalitní obrázky ze zahájení výstavy si můžete prohlédnout na stránkách zpravodajského servru Bonsai-dnes , viz odkaz výše. My jsme výstaviště navštívili až v neděli, pslední den výstavy.

Na plochách trávníků přilehlého parku vládli stánkaři, z části s květinami a malou mechanizací, ale větší část areálu spíš připomínala bleší trh nebo orientální tržnici. Organizátoři zřejmě nepředpokládají že by v jarním období mohlo pršet a tak některé travnaté plochy spíš připomínaly bahnité smetiště než park.

Chodilo se po kartonech, paletách, no děs. Ale pro odolnější jedince kerým nevadil déšť a davy návštěvníků se na stáncích dalo najít dost zajímyvých exponátů a nakoupit za nízké, místy zcela bezkonkurenční ceny. Bonsai misky za 10,– atd. A tak jsem pro vás na pár obrázcích zachyti část exponátů a něco málo z atmosféry z této akce . Návštěva cca 75 000 platících diváků sice není rekordem výstaviště , ale velmi pěkná expozice bonsají oceněná zlatou medailí byla zcela jistě tím nejlepším co jsme na v naší zemi mohli v posledních letech shlédnout.

A tak ještě jednou gratulace Josefu Valuchovi, autorům a realizátorům pavilonu bonsají, kolektivu pracovníků a přátel Bonsai centra a musea Isabelia z Uherského Hradiště – www.isabelia.czfotoalbum – Flóra Olomouc – zlatá medaile Isabelii